نماد اعتماد الکترونیکی

رم

رم

رم ایستا (Static RAM) نوعی حافظه نیمه‌رسانا براساس مدار منطقی که تحت عنوات فیلیپ فلاپ شناخته شده‌است و تا زمانیکه منبع تغذیه آن تأمین شود اطلاعات را در خود حفظ می‌کند. RAMهای ایستا معمولاً در حافظه‌های پنهان و ثبات‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد سر نام آن (SRAM)است. این  رم‌ها سریع تر از رمهای پویا هستند اما چون فناوری پیاده سازی آن‌ها گرانتر از رمهای پویا هستند، در حافظه رایانه‌ای رم غالبا استفاده نمی‌شوند. فلیپ فلاپ‌ها اساس ذخیره کنندگی در کامپیوتر مخصوصا پردازنده‌ها هستند پس نمی‌توان حافظه ایستا را فقط محدود به رم دانست. درون پردازشگر رایانه واحدهای ذخیره کننده اطلاعات یا register وجود دارد. این واحدها از فلیپ فلاپ تشکیل شده‌اند و ساختار آنها کاملاً شبیه به رم ایستاست. با این تفاوت که مقدارشان خیلی خیلی کمتر است.

زیرشاخه ها

 • جی اسکیل G.SKILL

  جی اسکیل (G.SKILL) نام یک شرکت تایوانی می باشد که از سال 2003 در بازار قطعات کامپیوتر فعالیت می نماید، بازار هدف این شرکت کاربران حرفه ای کامپیوتر و اورکلاکر ها می باشد که بتوانند با محصولات بسیار باکیفیت این شرکت، بزرگترین رکوردهای محاسباتی جهان را جابجا نمایند.

 • ای دیتا ADATA

  شرکت ای دیتا :  شرکت ADATA یک شرکت فناوری ، آموزشی و آزمایشگاهی است که در زمینه حافظه و ذخیره سازی فعالیت می کند. شرکت ADATA یکی از بزرگترین  تولید کننده ی حافظه های ذخیره شازی در دنیا می باشد . این شرکت در ماه مه سال ۲۰۰۱۱ در تایوان و به وسیله سیمون چن تاسیس شد خط تولید محصولات اصلی این شرکت شامل ماژول های DRAM،درایوهای USB ، دیسک های سخت USB و کارت های حافظه در کامپکت فلش و فرمت های دیجیتالی امن.شرکت تولید کننده ی ADATA به تولید محصولاتی از جمله قاب دیجیتال ، درایوهای حالت جامد و کارت های اکسپرس پرداخته است.

 • کورسیر CORSAIR

  کورسیر (به انگلیسی: Corsair Memory) شرکت آمریکایی تولید قطعات کامپیوتر و لوازم جانبی می باشد که در ژانویه ی ۱۹۹۴ در فریمونت کالیفرنیا تاسیس شد. محصولات این شرکت در آمریکا طراحی شده و در تایوان تولید می شوند.

 • کینگستون KINGSTON

  کینگ استون (KINGSTON) نام یک شرکت آمریکایی، تاسیس سال 1987 می باشد که به تولید محصولات کامپیوتری در زمینه انواع حافظه می پردازد. برترین محصولات این شرکت عبارتند از رم، هارد، فلش مموری، SSDو... که با قیمت مناسب و کیفیت متوسط عرضه می شوند.

 • گيل GEIL

  کمپانی GeIL، Golden Emperor International Ltd.، یکی از بزرگترین شرکت های های دنیا در تولید قطعات و لوازم جانبی رایانه به شمار می رود که تمرکز اصلی آن روی نوآورانه ترین کالاها، از ماژول حافظه و منبع تغذیه توان گرفته تا لوازم جانبی گیمینگ برای علاقه مندان به PC در سراسر دنیا است. 

نمایش 1 - 12 از 118 آیتم