از آنجایی که سرعت پردازنده و کارت گرافیک و RAM و سایر اجزاء کامپیوتر با افزایش سرعت و افزایش میزان مصرف انرژی همراه شده اند میزان گرمای تولیدی به وسیله این قطعات نیز افزایش یافته است. وظیفه فن کامپیوتر این است که تا جای ممکن دمای این قطعات را در محدوده معیینی نگاه داشته تا مانع از خرابی و عدم پایداری آنها در انجام کارها شود. گرمای زیاد موجب از ک...

از آنجایی که سرعت پردازنده و کارت گرافیک و RAM و سایر اجزاء کامپیوتر با افزایش سرعت و افزایش میزان مصرف انرژی همراه شده اند میزان گرمای تولیدی به وسیله این قطعات نیز افزایش یافته است. وظیفه فن کامپیوتر این است که تا جای ممکن دمای این قطعات را در محدوده معیینی نگاه داشته تا مانع از خرابی و عدم پایداری آنها در انجام کارها شود. گرمای زیاد موجب از کار افتادن یا عدم کارایی صحیح یا کاهش عمر این قطعات حساس به دما شود. شما می توانید تنوعی از فن و کولر های کامپیوتر را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

بیشتر

فن و کولر 

زیرشاخه ها

 • فن کیس

  فن کیس، یک نوع خنک کننده ساده است که با اتصال به برد اصلی کامپیوتر و نصب شدن بر روی دیواره کیس، هوای داخل آن را تهویه کرده و به کاهش دمای داخل کیس کمک می نماید. این قطعات کوچک و ساده، در مدل های مختلف و با سرعت گردش متفاوت تولید می شوند که همین امر باعث تفاوت قیمتی آن ها می شود. گفتنی است که کیس های کامپیوتر توانایی جا دادن چند فن را درون خود دارند. شما می توانید تنوعی از فن های کامپیوتر را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • فن پردازنده

  فن های پردازنده، با فن کیس، دارای تفاوت هایی هستند. این فن ها مستقیما بر روی پردازنده نصب شده و دمای آن را کاهش می دهند. در زیر این فن ها، صفحه ی فلزی معمولا از جنس مس قرار دارد که بوسیله ی خمیر سیلیکون، کاملا بر روی سطح پردازنده قرار می گیرد. فن های گران قیمت تر، از بلبرینگ های روان برای چرخش پروانه استفاده کرده، دارای فضای رادیاتور شکلی بوده که به خنک کردن هر چه بیشتر پردازنده کمک می کنند. شما می توانید تنوعی از فن های پردازنده را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • خنک کننده مایع

  خنک کننده های مایع که تکنولوژی ای مشابه سیستم خنک کننده اتومبیل دارند، بوسیله ی مایعی که درون خود دارند، گرمای پردازنده را گرفته و به دریچه ی دیواره ی محفظه ی کیس انتقال می دهد و به وسیله ی فن های تعبیه شده، حرارت را به بیرون انتقال می دهد. این نوع از خنک کننده ها، گران ترین نوع موجود می باشد و بهترین کارایی را به خصوص برای اوورکلاکرها دارد و بیشترین کاهش دما را به ارمقان می آورد. شما می توانید تنوعی از خنک کننده های مایع را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
  موجود بودن
  قیمت