سخت افزار های کامپیوتر، متشکل از تمام قسمت هایی می باشد که یک سیستم کامپیوتر را راه اندازی می کنند و به آن جان می دهند. سخت افزارهای کامپیوتر، متشکل از مادربرد، پردازنده، رم، منبع تغذیه و ... می باشند و در کنار یکدیگر، تشکیل یک سیستم کامپیوتر را می دهند. هر یک از سخت افزارهای کامپیوتر دارای تنوع در کیفیت و مدل بوده که دارای کاربری های متفاوت و ق...

سخت افزار های کامپیوتر، متشکل از تمام قسمت هایی می باشد که یک سیستم کامپیوتر را راه اندازی می کنند و به آن جان می دهند. سخت افزارهای کامپیوتر، متشکل از مادربرد، پردازنده، رم، منبع تغذیه و ... می باشند و در کنار یکدیگر، تشکیل یک سیستم کامپیوتر را می دهند. هر یک از سخت افزارهای کامپیوتر دارای تنوع در کیفیت و مدل بوده که دارای کاربری های متفاوت و قیمت های مختلف می باشند. شما می توانید تنوعی از سخت افزارهای کامپیوتر را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

بیشتر

سخت افزار کامپیوتر 

زیرشاخه ها

 • مادربرد

  مادر برد یا برد اصلی، به یک صفحه ی متشکل از مدارهای الکترونیکی گفته می شود که وظیفه ی برقراری ارتباط میان واحد های مختلف متصل بر روی آن را دارد و دارای اطلاعات اساسی یک سیستم کامپیوتری برای راه اندازی اولیه و پایه ریزی را دارای می باشد. مادربرد ها بر اساس نوع مصرف و کاربری که دارند، دارای اتصالات متنوع و سوکت ها و اسلات ها با تعداد متنوع می باشند. شما می توانید تنوعی از برترین مادربردهای ساخت کمپانی های مختلف را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • پردازنده

  پردازنده یا سی پی یو، قطعه ی الکترونیکی ارزشمندی می باشد که بر روی برد اصلی قرار گرفته و مغز متفکر یک سیستم کامپیوتری می باشد. پردازنده ها در انواع و مدل های متفاوت ساخته می شوند که دارای کاربری های متفاوت و دامنه ی قیمتی وسیعی هستند. بزرگترین توید کننده های پردازنده، کمپانی های اینتل و ای ام دی می باشند که از گذشته تا کنون، بر سر به دست آوردن بازار کاپیوتر، رقابت می کنند. شما می توانید تنوعی از پردازنده های کامپیوتر را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • کارت گرافیک

  کارت گرافیک یا پردازنده های گرافیکی که گاهی با نام آداپتور گرافیکی نیز یاد می شوند، نوعی از کارت های توسعه می باشند که خروجی تصویری را از کامپیوتر، برای مانیتور ممکن می سازد. کاری که کارت های گرافیک انجام می دهند، شتاب دهی به رندر کردن و تصویر سازی در کامپیوترها با زمان کمتر بوده که باعث سرعت بخشیدن به لود شدن تصاویر می شود. کارت های گرافیک دارای تنوع و قدرت متفاوتی بوده و کاربری آن ها گسترده است. شما می توانید تنوعی از کارت های گرافیک را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • رم

  حافظه تصادفی یا رم که برگرفته از عباریت Random Access Memory می باشد، نوعی از حافظه موقت می باشد که سرعت بالایی داشته و اطلاعات سیستم کامپیوتر را به صورت موقت بر روی بلاک های تصادفی ذخیره می نماید تا آن ها را برای پردازش به واحد سی پی یو ارسال نماید. رم ها با توجه به نوع کاربری، دارای سرعت، درگاه و ظرفیت متفاوت هستند که به نسبت همین فاکتورها، قیمت آن ها تغییر می کند. شما می توانید تنوعی از رم های کامپیوتر را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • کیس کامپیوتر

  جعبه ی رایانه یا کیس، به محفظه ای گفته می شود که تمامی سخت افزارهای کامپیوتر را درون خود جای می دهد و از آن ها در برابر گرد و غبار و رطوبت محافظت می نماید. کیس های حرفه ای تر و گران قیمت تر، دارای سیستم ضد اتصال بدنه بوده و دارای محافظت بیشتری در برابر گرد و غبار می باشند. این محصولات در ابعاد و شکل های متنوع و با کاربری های متفاوت به بازار عرضه می شوند. شما می توانید تنوعی از برترین کیس های کامپیوتر را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • منبع تغذیه (پاور)

  منبع تغذیه یا به اصطلاح پاور، یک قطعه ی الکترونیکی داخل کیس کامپیوتر می باشد که وظیفه ی استانداردسازی انرژی و برق دهی به سیستم را دارد. این قطعه، برق AC را به DC تبدیل کرده و بر اساس توان خروجی که برای آن در نظر گرفته شده، به چندین کابل خروجی با پین های متفاوت که هرکدام مخصوص یکی از سخت افزارهای کامپیوتر می باشند، هدایت می کند. پاورها دارای کاربری های متنوع می باشند و سیستم های حرفه ای تر، به پاور قوی تری نیاز دارند. شما می توانید تنوعی از منابع تغذیه را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • فن و کولر

  از آنجایی که سرعت پردازنده و کارت گرافیک و RAM و سایر اجزاء کامپیوتر با افزایش سرعت و افزایش میزان مصرف انرژی همراه شده اند میزان گرمای تولیدی به وسیله این قطعات نیز افزایش یافته است. وظیفه فن کامپیوتر این است که تا جای ممکن دمای این قطعات را در محدوده معیینی نگاه داشته تا مانع از خرابی و عدم پایداری آنها در انجام کارها شود. گرمای زیاد موجب از کار افتادن یا عدم کارایی صحیح یا کاهش عمر این قطعات حساس به دما شود. شما می توانید تنوعی از فن و کولر های کامپیوتر را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

 • درایو نوری

  درایو نوری یا دیسک درایو نام نوعی سخت افزار کامپیوتری می باشد که وظیفه ی خواندن و یا نوشتن دیسک های نوری را دارد. درایو های نوری در 3 مدل CD ROM و DVD ROM و Blu-ray ROM می باشند که هر کدام در دو مدل ساده یا Combo و خواندن و نوشتن یا RW به بازار عرضه می شوند. درایوهای نوری اینترنال معمولا از طریق کابل ساتا به کامپیوترهای خانگی متصل می شوند و در کیس قرار می گیرند و قابل جابجایی نیستند. شما می توانید تنوعی از درایو های نوری را در فروشگاه اینترنتی لوتوس مشاهده نمایید.

لیست مقایسه محصولات

انصراف